Priestranná a praktická

Nová Kia Rio sa dokonale hodí do mesta a má dostatok miesta pre každodenný život. Nanovo tak definuje pojem priestrannosti v tejto triede. Obzvlášť priatelia a rodina na zadných sedadlách ocenia viac priestoru na vystretie a relax. Novú úroveň praktickosti prinášajú aj sklopné zadné sedadlá. Štedrosť tohto modelu siaha aj do batožinového priestoru, ktorý je so svojím objemom 325 litrov naozaj pôsobivý.

Detaily, na ktorých záleží

Nová Kia Rio ponúka celé spektrum šikovných doplnkov uľahčujúcich každodenné jazdenie. A keď sa v kabíne začne pariť, funkcia automatického odhmlievania zaznamená zahmlenie na čelnom skle a automaticky aktivuje ventilátory, aby ho rýchlo vyčistila. Ak vás zastihnú zrážky zhora, dažďový senzor rýchlo zapne stierače a vyčistí vám výhľad.

Komfortné funkcie

Nová Kia Rio berie komfort veľmi vážne. Dokáže naplniť všetky vaše potreby, či už sa chcete uvelebiť do vyhrievaných predných sedadiel a za vyhrievaný volant počas chladného rána alebo zväčšiť dostupný priestor sklopením zadných sedadiel a využiť početné úložné riešenia. Nesiete veľa vecí? Odomykajte vozidlo praktickým bezkľúčovým systémom.

Informačný systém a konektivita

Vychutnajte si moderný informačno-zábavný systém a pokročilé možnosti pripojenia, ktoré nová Kia Rio ponúka. Pripojené služby Kia od spoločnosti TomTom zaručujú prístup k informáciám o rýchlostných radaroch, počasí či doprave. Farebný 7-palcový dotykový displej podporuje tiež zabudovanú navigáciu a spätnú kameru. Buďte stále v spojení a informovaní vďaka funkciám Android Auto™ a Apple CarPlay™ bez toho, aby ste spustili zrak z vozovky. 

AEB s detekciou chodcov

Systém autonómneho núdzového brzdenia (AEB) v novom modeli Kia Rio využíva radar na prednom nárazníku a kameru na čelnom skle na sledovanie hroziacich rizík, ako sú napríklad chodci alebo iné vozidlá. Ak systém niečo zaznamená, vyšle výstrahu a v prípade potreby automaticky zabrzdí, aby zabránil nehode alebo zmiernil jej následky.

Systém upozornenia na vybočenie z jazdného pruhu

Systém upozornenia na vybočenie z jazdného pruhu (LDWS) monitoruje deliace čiary jazdného pruhu pomocou kamery namontovanej v hornej časti čelného skla. Ak začne nová Kia Rio vybočovať z jazdného pruhu bez toho, aby ste zapli smerové svetlá, systém vyšle výstrahu a pomôže vám tak ostať v jazdnom pruhu.

Bezpečnostné prvky

Nová Kia Rio je vybavená množstvom bezpečnostných funkcií, ako je napríklad šesť airbagov, systém monitorovania tlaku v pneumatikách (TPMS) a zadné parkovacie senzory. Pre náročné situácie na ceste je tu elektronický stabilizačný systém (ESC), systém riadenia stability vozidla (VSM) a asistent rozjazdu do kopca (HAC), ktoré vám pomôžu vyhnúť sa možnému nebezpečenstvu.

Ponuka motorov

Nová Kia Rio je teraz dostupná s 1,0-litrovým motorom T-GDI s výkonom 100 koní, ktorý ponúka dokonalú rovnováhu výkonu a úspornosti.  Vďaka kultivovanému manuálnemu radeniu je jazda v meste plynulá a plná potešenia. Ako alternatíva k manuálu je v ponuke automatická sedemstupňová dvojspojková prevodovka DCT7.

 

Máte nejaké otázky?