Priestrannosť a všestrannosť

Priestor je luxus, ktorý si môže v novom modeli Kia e-Niro vychutnať každý. Interiér ponúka vyvýšenú polohu sedadla vodiča a pohodlný priestor pre hlavu i nohy pre štyroch cestujúcich. Do batožinového priestoru môžete naložiť 451 litrov nákladu, čo je viac, než má väčšina elektrických vozidiel. Zadné sedadlá sa sklápajú do roviny s delením v pomere 60:40, čím vznikne kapacita pre 1 405 litrov nákladu.

Inteligentné rekuperačné brzdenie

Na nabíjanie akumulátora kinetickou energiou si môžete nastaviť štyri úrovne rekuperačného brzdenia. Pre pohodlnú jazdu v meste si zvoľte "jazdu s jedným pedálom": stačí zdvihnúť nohu z plynového pedála a vozidlo zastaví. Rekuperačné brzdenie dokáže prispôsobiť úroveň rekuperácie energie rýchlosti vozidla pred vami.

Športové zrýchlenie

Pocítite vzrušenie čistého elektrického výkonu. Nemusíte zvyšovať otáčky motora, ani sa zaoberať prevodmi: jednoducho si vychutnajte okamžité zrýchlenie. Elektrický krútiaci moment vás zrýchli z nuly na 100 km/h už za 7,8 sekundy. Nová Kia e-Niro je na svoju kategóriu aj rýchla: dosahuje najvyššiu rýchlosť 167 km/h.

Štyri režimy jazdy

Štyri rozličné režimy jazdy vám umožnia prispôsobiť si zážitok z jazdy podľa vlastných potrieb. S režimom Eco+ máte minimálnu spotrebu energie. Prioritou režimu Eco je dojazd, nie výkon. Režim Comfort uľahčuje každodennú jazdu. A režim Sport kladie dôraz na výkon, aby vám priniesol dynamický zážitok z jazdy.

Asistent sledovania jazdného pruhu (LFA)

Jazda v hustej premávke je odteraz ľahšia a bezpečnejšia: Asistent sledovania jazdného pruhu (LFA) je systém autonómneho riadenia, ktorý upravuje zrýchlenie, brzdenie a riadenie vášho vozidla podľa vozidla pred vami. Dokonca automaticky vyštartuje, ak sa vozidlo vpredu pohne do troch sekúnd od zastavenia.

Asistent predchádzania čelným zrážkam (FCA)

Asistent predchádzania čelným zrážkam (FCA) s funkciou ochrany chodcov/cyklistov vás upozorní výstražnými signálmi a ak nezareagujete, automaticky zabrzdí, aby zabránil nehode alebo zmiernil jej následky. Pomocou radaru a kamery deteguje potenciálne nebezpečenstvo v dráhe vášho vozidla, ako sú chodci, cyklisti a iné vozidlá.

Asistent diaľkových svetiel (HBA)

Asistent diaľkových svetiel (HBA) sníma svetlá protiidúcich vozidiel a automaticky prepne na stretávacie svetlá, aby vám zaistil čo najlepšiu viditeľnosť bez oslňovania ostatných účastníkov cestnej premávky.

Navigácia s obrazovkou 8" a exkluzívny zvuk

Dotyková obrazovka navigačného systému s uhlopriečkou 8" sa ľahko číta a ovláda a ponúka vám trasy, skratky a ďalšie užitočné informácie. Umožňuje vám tiež ovládať exkluzívny audiosystém JBL® so sústavou 8 reproduktorov a technológiou obnovy komprimovaného zvuku Clari-Fi™. Vďaka sedemročnej aktualizácií máp7 bude váš systém každý rok aktuálny.

Balík konektivity Kia Connected Services

Balík konektivity Kia Connected Services so službou TomTom Live8 vám zabezpečuje prístup k informáciám o nabíjacích staniciach, rýchlostných kamerách, počasí, dopravnej situácii, parkovaní atď. na dotykovej obrazovke s uhlopriečkou 8”.

Android Auto & Apple CarPlay

K dispozícii sú systémy Android Auto™ a Apple CarPlay™, vďaka ktorým môžete zostať pripojení a informovaní, a pritom sa koncentrovať na cestu pred sebou. Funkcie môžete ovládať pomocou integrovanej funkcie ovládania hlasom. Inak môžete na telefonáty a hudbu použiť rozhranie Bluetooth.

Bezdrôtová nabíjačka

Máte na telefóne slabú batériu? Je tu jednoduché riešenie: stačí ho položiť na špeciálnu podložku v stredovej konzole. Bude sa tam nabíjať a vy sa môžete sústrediť na cestu pred sebou. Nemusíte sa zapodievať žiadnymi káblami či pripojením.

 

 


 

Máte nejaké otázky?