Progresívny dizajn

Prvý plug-in hybrid od spoločnosti Kia vyrobený v Európe pridáva k športovému dizajnu a priestrannosti karosérie Sportswagon aj ekologický rozmer. Vďaka tomu zvládne väčšina ľudí svoje každodenné dochádzanie a krátke výjazdy výlučne na elektrický pohon.

Výrazné, čisté línie

Spojením aerodynamických vlastností a vzhľadu vzniká pôsobivo zladené moderné vozidlo. Športový nárazník a mriežka chladiča v tvare tigrieho nosa nielenže vyzerajú naozaj úžasne, ale sú aj praktické. Športový profil vozidla zvýrazňujú 17-palcové zliatinové disky kolies opracované diamantom.

Moderný interiér

Priestranná kabína je navrhnutá okolo vodiča. Do vodorovne riešenej palubnej dosky je integrovaný plne digitálny združený prístroj s uhlopriečkou 12,3 palca a tiež 10,25-palcová dotyková obrazovka navigácie. Vo vysokom rozlíšení sa tu zobrazujú rôzne informácie, ako napríklad podrobné navigačné pokyny, informácie audiosystému, telefonické hovory a ďalšie údaje.

Osobité LED svetlá

V prednej a zadnej časti nového modelu Kia Ceed Sportswagon Plug-in Hybrid štandardne nájdeme charakteristické LED svetlá vrátane LED denných svetiel v tvare ľadových kociek vpredu. Všetky tieto svetlá zabezpečujú maximálnu viditeľnosť a rozpoznateľnosť vozidla. LED diódy spotrebúvajú menej energie než iné žiarovky, vďaka čomu sú ideálnym riešením pre elektrifikované automobily.

Bezdrôtová nabíjačka telefónu

Nemusíte zhľadávať káble ani konektory. Stačí, ak smartfón kompatibilný s technológiou Qi položíte na vyhradenú podložku na stredovej konzole a batéria vášho telefónu sa začne nabíjať.

Ekologické, úsporné a dynamické

Nová pohonná jednotka kombinuje lítiovo-iónový akumulátor s kapacitou 8,9 kWh, elektromotor s výkonom 44,5 kW a úsporný 1,6-litrový motor GDI (s priamym vstrekovaním benzínu) so šesťstupňovou dvojspojkovou prevodovkou. Výstupný výkon je naozaj pôsobivý: len 28 g CO2/km a celých 141 koní pri zrýchlení z 0 na 100 km/h za 10,8 sekundy.

Moderné hybridné riešenia

Rekuperačné brzdenie zachytáva kinetickú energiu, ktorá nabíja akumulátor vozidla počas jazdy dolu svahom na voľnobeh alebo pri brzdení. Sprievodca jazdou na voľnobeh analyzuje vašu trasu, aby vás mohol informovať, kedy máte zložiť nohu z pedála. Systém virtuálneho zvuku motora sa aktivuje v režime elektrického pohonu, aby bezpečne upozornil chodcov na prítomnosť vozidla.

Úsporné jazdné režimy

Zvolením režimu EV/HEV môžete znížiť spotrebu paliva. Tlačidlo športovej jazdy zasa zabezpečí citlivejší výkon pohonného systému. Šesťstupňová dvojspojková prevodovka dokáže paralelne prenášať celý výstupný výkon zážihového aj elektrického motora.

Ponuky

2020 | Ceed SW PHEV
26 600 €

KIA Ceed SW 1,6 GDI PHEV Platinum

  • 25 400 km
  • Automat (6 st.)
  • Hybrid
  • 1,6 GDi
  • Combi
  • 104 kW (140 hp)

Máte nejaké otázky?