Zanechajte dojem

Na mriežke chladiča sa hrdo vyníma nezameniteľné logo GT, ktoré odkazuje na obrovskú silu, s ktorou treba počítať. Odvážne červené detaily výborne ladia s lesklými čiernymi bočnými lištami a 18” zliatinovými diskami kolies s diamantom opracovaným povrchom. V neposlednom rade treba spomenúť športové dvojité koncovky výfuku, ktoré úžasne reprodukujú vrčanie silného 1,6-litrového motora T-GDi.

Ukážte, čo je vo vás

Citlivý 1,6-litrový štvorvalcový zážihový motor T-GDi je najvýkonnejšou pohonnou jednotkou v rodine vozidiel Ceed. Kombinácia výkonu 150 kW/204 koní so 7-stupňovou dvojspojkovou prevodovkou zaručuje hladké, svižné preraďovanie. Za pomoci radiacich páčok na volante môžete meniť prevodového stupne rýchlym pohybom prsta, čo zaručuje priamu, dynamickú odozvu.

Asistent udržiavania v jazdnom pruhu (LKA)

Keď začne vaša nová Kia Ceed GT vychádzať z jazdného pruhu, systém udržiavania v jazdnom pruhu (LKA) vás na to upozorní a dokonca navedie vozidlo späť tam, kde má byť.

Inteligentný tempomat s funkciou Stop & Go

Inteligentný tempomat s funkciou Stop and Go pomocou radaru vo vozidle reguluje rýchlosť aj vzdialenosť od vozidla vpredu. Ak vozidlo pred vami zrýchli, nová Kia Ceed GT akceleruje na nastavenú rýchlosť. Ak však spomalí, aj vaše vozidlo zníži rýchlosť alebo dokonca zastaví, aby si zachovalo bezpečný odstup.

Asistent sledovania vozidla v jazdnom pruhu (LFA)

Dopravné zápchy dnes už nie sú až taký problém. Asistent sledovania vozidla v jazdnom pruhu (LFA) ovláda akceleráciu, brzdenie a riadenie podľa vozidla vpredu. Tento poloautonómny systém za pomoci kamery a radarových snímačov udržiava bezpečnú vzdialenosť. Okrem toho sleduje deliace čiary na ceste a udržiava vozidlo v strede jazdného pruhu.

Systém varovania pred zrážkou s vozidlom v slepom uhle (BCW)

Systém varovania pred zrážkou s vozidlom v slepom uhle (BCW) vás informuje symbolom vo vonkajšom spätnom zrkadle, ak vám do zóny slepého uhla vojde iné vozidlo. Kombinuje sa so systémom varovania pred zrážkou s križujúcim vozidlom vzadu (RCCW), ktorý vás upozorní na premávku v dráhe vozidla pri cúvaní z parkovacieho miesta alebo príjazdovej cesty.

Asistent prechádzania čelnej zrážke (FCA)

Asistent predchádzania čelnej zrážke (FCA) dokáže pomocou radaru a kamery vo vozidle rozpoznať vozidlá vpredu a v prípade hroziacej zrážky zobrazí vizuálne upozornenie pre vodiča.3 Rozpoznáva tiež chodcov prechádzajúcich cez cestu, na čo upozorňuje vibrovaním volantu. Ak vodič nezareaguje, vozidlo automaticky zabrzdí.

Systém sledovania pozornosti vodiča (DAW)

Systém sledovania pozornosti vodiča (DAW) zabraňuje nepozornému šoférovaniu. Sleduje vzorec používania volantu, smerových svetiel, akcelerácie a celkové trvanie cesty, na základe čoho dokáže zaznamenať stratu koncentrácie vodiča. Ak vyhodnotí úroveň pozornosti ako nízku, vyšle vizuálne a zvukové upozornenie.

Dotyková obrazovka navigácie

Vďaka dotykovej obrazovke s uhlopriečkou 10,25" máte stále k dispozícii aktuálne informácie: Pripojené služby Kia s podporou služieb Live Services od spoločnosti TomTom poskytujú užitočné informácie o čerpacích staniciach, parkovaní, rýchlostných radaroch, počasí a mnohé ďalšie. Palubný navigačný systém zahŕňa 7 rokov aktualizácií máp a služby Live Services. A s funkciami Android Auto™ a Apple CarPlay™ ste aj na cestách stále v kontakte so svetom.

Prémiový audiosystém JBL

Prémiový audiosystém JBL prináša silný zvukový zážitok. Ponúka 8 reproduktorov a pokročilú technológiu obnovenia zvuku Clari-Fi TM, ktorá zvyšuje kvalitu MP3 súborov a zaručuje reprodukciu zvuku vo vysokom rozlíšení.

Bezdrôtová nabíjačka telefónov

Zabudnite na káble a konektory. Stačí, ak svoj smartfón kompatibilný s technológiou Qi umiestnite na špeciálnu podložku v stredovej konzole a batéria vášho telefónu sa bude nabíjať.

 

Máte nejaké otázky?