Priestor na užívanie

Nová Kia Sportage ponúka vám a všetkým cestujúcim mimoriadne pohodlnú jazdu. Vďaka jedinečnej konfigurácii kabíny, štedrým rozmerom, sklopným zadným sedadlám a ďalšími detailmi je interiér prekvapivo priestranný a flexibilný.

Veľkorysý batožinový priestor

Bez ohľadu na to, aké ďalšie dobrodružstvo vás čaká, máte dostatok priestoru na to, aby ste sa naň vedeli zbaliť. V štandardnej polohe je veľkorysý batožinový priestor vybavený zaťažením 491 litrov a až 1480 litrov so sklopenými zadnými sedadlami.

Bezdotykové otváranie kufra

Otváranie batožinových dverí bez použitia rúk? Keď máte plné ruky, Kia Sportage so Smart Key vám to maximálne uľahčí. Jednoducho sa k nej priblížite s inteligentným kľúčom vo vrecku, počkáte 3 sekundy a batožinový priestor sa automaticky otvorí. Inteligentný kľúč slúži aj na bezkľúčový prístup do vozidla a umožňuje naštartovať stlačením tlačidla.

Panoramatická strecha

Vybavená voliteľným panoramatickým strešným oknom, Nová Kia Sportage dodáva každému dobrodružstvu nový vzrušujúci pohľad. Ak ste si už užili dostatok slnka, jednoduchým stlačením tlačidla zatvoríte roletu.

Vyššia proaktívna bezpečnosť

S informačným systémom Kia Sportage budete vždy vedieť o obmedzení rýchlosti. Kamera rozpozná znaky obmedzenia rýchlosti a maximálna rýchlosť sa objaví na displeji.

360° kamera

Intuitívny monitor s priestorovým zobrazením (AVM) kombinuje štyri širokouhlé zábery z kamier na prednej, zadnej a bočnej strane modelu Kia Sportage. Poskytuje výhľad na priestor okolo vozidla z vtáčej perspektívy počas parkovania alebo jazdy pri rýchlostiach nižších ako 15 km/h.

Asistent predchádzania čelnej zrážke (FCA)

Asistent predchádzania čelnej zrážke (FCA) pomáha odvrátiť nehodu a udržiavať bezpečnosť. Senzor a kamera zaznamenávajú chodcov a vozidlá na ceste a ak existuje riziko nehody, systém vydá varovanie. Ak vodič nereaguje, vozidlo zastaví automaticky s cieľom zabrániť nehode alebo zmierniť jej následky.

Prehľad okolo vozidla

Systém monitorovania mŕtveho uhla slúži na detekciu vozidiel v oblasti, ktorú nepokrývajú spätné zrkadlá. Táto inteligentná technológia vás upozorní na auto v mŕtvom uhle kontrolkou v príslušnom spätnom zrkadle. Ak sa pri cúvaní niečo približuje k vášmu vozidlu, upozorní vás systém výstrahy pred križujúcimi vozidlami vzadu.

Adaptívny tempomat s funkciou Stop&Go

Adaptívny tempomat s funkciou Stop&Go používa kameru a radar na regulovanie rýchlosti a vzdialenosti od auta vpredu. Ak vozidlo vpredu pridá, Kia Sportage pridá tiež až po nastavenú rýchlosť. Ak vozidlo vpredu spomalí alebo úplne zastaví, Kia Sportage spomalí alebo zastaví aby udržala bezpečnú vzdialenosť.

Systém monitorovania únavy vodiča DAW

Systém monitorovania únavy pomáha bojovať s jazdou pod vplyvom únavy. Monitoruje rôzne vstupy a zistí, že strácate koncentráciu za pomoci pohybov volantu, použitia smerových svetiel, zrýchľovania a celkovej doby cesty. V prípade zníženej sústredenosti upozorní vizuálne aj zvukovo.

Služby pripojenia

Kia Connected Services poháňané softvérom TomTom Live services. zabezpečuje prístup k informáciám o rýchlostných kamerách, počasí, dopravnej situácií a ďalších na 8” bezrámčekovom displeji. Vstavaný navigačný systém obsahuje 7 rokov aktualizácií máp a TomTom Live Services. K dispozícii sú tiež Android Auto ™ a Apple CarPlay ™, takže zostanete informovaní počas sústredenia sa na cestu.

Inovatívna bezdrôtová nabíjačka

Slabá batéria? Žiaden problém! Pohodlne umiestnite kompatibilný mobil na zásuvku konzoly v novej Kia Sportage a nechajte ju nabíjať bezdrôtovo. Umiestnite na konzolu ďalšie predmety a detekčný systém cudzích objektov ich zosníma a zablokuje funkciu nabíjania, aby sa zvýšila bezpečnosť. A to je len jedna z mnohých funkcií, ktoré sú súčasťou nového modelu Kia Sportage.

Audio systém JBL

V Kia Sportage môžete počúvať svoje obľúbené skladby v špičkovom zvuku. Technológia obnovy hudby Clari-FiTM prináša JBL Sound System s 8 reproduktormi, ktorý zvyšuje kvalitu zvuku súborov MP3 a poskytuje čistý zvuk s vysokým rozlíšením.

Rozšírené možnosti

Užívajte si plnú slobodu a kontrolu, bez ohľadu na to, kam idete s vašou Kia Sportage. Pokročilé funkcie SUV s pohonom štyroch kolies nepretržite monitorujú podmienky jazdy, aby sa udržala stabilita na akomkoľvek povrchu. A pomáhajú zlepšovať bočnú stabilitu pri zatáčaní.

Optimalizované motory

Nová Kia Sportage predstavuje inteligentné a impozantné motory vrátane silného 1.6 T-GDi, nových 1.6 CRDi a 2.0 CRDi EcoDynamics+ vznetových motorov.

Dvojspojková prevodovka (DCT)

Dvojspojková prevodovka 7-DCT prináša to najlepšie z oboch svetov – manuálnej aj automatickej prevodovky. Teraz si môžete užívať rýchlejšiu a plynulejšiu akceleráciu, lepšiu obratnosť a nižšiu spotrebu paliva. Páčky na radenie pod volantom vám umožnia vychutnať si atmosféru pretekárskych vozidiel.

 

Máte nejaké otázky?