Nová Kia Sportage

Stvorená pre nekonečnú inšpiráciu. Zoznám sa s úplne novým modelom Kia Sportage. Ponúka nízke emisie a veľký výber pohonov. Má štyri rôzne hnacie sústavy, vrátane hybridnej, plug-in hybridnej a polohybridnej, pričom každá z nich je v ponuke aj vo verzii GT-Line. Ktorú si vyberieš?

Impozantný vzhľad

Impozantný vzhľad

Elegantné, no zároveň mohutné povrchové plochy inšpirované organickým tvarmi v prírode sa tu spájajú so zložitou grafikou a krásnymi detailmi. Dodávajú SUV dynamický a priebojný charakter na ceste spolu s exkluzívnym postojom.

Odvážna a smelá povaha

Tento nový dizajn, ktorý sa vyznačuje sebavedomejším, energickejším a všestrannejším charakterom, charakterizujú ostré a napnuté línie, ktoré sa vlnia pozdĺž kultivovanej karosérie, a umocňujú tak znamenité napätie štýlových prvkov.

Predná časť s okamžitým účinkom

Kultové vyjadrenie dizajnu: Integrovaná čierna mriežka chladiča s detailnou sieťovinou so vzorom včelieho plástu sa tiahne po celej šírke masky v kontraste s futuristickými svetlami na denné svietenie LED v tvare bumerangu a výraznými maticovými svetlometmi LED.

Moderný typický tigrí nos

Hoci kultová mriežka chladiča v tvare tigrieho nosa, typická pre značku Kia, tvorí ústredný bod dizajnu, vizuálnu silu prednej časti dodáva jemná rovnováha medzi zložitosťou spletitého a technického dizajnu prednej masky a jednoduchosťou hlavných povrchov, vrátane vystúpeného blatníka.

Športová silueta

Bočný profil vzdáva hold svojej tradícii športového úžitkového vozidla a vďaka napnutým líniám vytvára mohutný, no pritom kultivovaný charakter na ceste. Športový rodokmeň vozidla ešte viac umocňujú nové chrómové a čierne obruby okien spolu s čiernou strechou, ktorá zároveň zvýrazňuje architektonicky dynamický zadný stĺpik.

Výrazne moderná zadná časť

Akcent spájajúci „žiletkové“ zadné svetlá LED vytvára vzadu ohromujúco široký dojem. Zadný stierač je skrytý v strešnom spojleri, čo dodáva zadnej časti čistý a moderný vzhľad a vodičovi zlepšuje výhľad dozadu. Spodný nárazník vo farbe karosérie má čistý a moderný vzhľad – s odrazkami a hmlovými svetlami uloženými vo vnútri lesklého čierneho alebo pololesklého chrómového obloženia, ako aj s pololesklým chrómovým difúzorom.

Kabína zameraná na vodiča

Táto luxusná kabína, ktorá je moderná, prehľadná a bez zbytočností, je navrhnutá s nezameniteľným zameraním na vodiča – od špičkového integrovaného zakriveného displeja cez športový čierny kožený volant v tvare písmena D až po stredovú konzolu s voličom prevodovky.

Výnimočná priestrannosť

Väčšie rozmery vo všetkých smeroch: v prepracovanej kabíne máte k dispozícii všetok potrebný priestor, pričom cestujúci na sedadlách v druhom rade majú k dispozícii pozoruhodne veľký priestor na nohy. A k tomu množstvo šikovných úložných priestorov pre vodiča i všetkých cestujúcich.

Luxusné detaily, ktoré inšpirujú

Tento kultivovaný priestor s dômyselnými dizajnovými vylepšeniami po celom vozidle nastavuje nový štandard v segmente SUV. Nevynímajúc luxusnú hliníkovú úpravu palubnej dosky a dverí, jemne prepracované športové vetracie otvory s pololesklou chrómovou obrubou a okolité osvetlenie.

Kde sa ergonómia snúbi s inováciami

Ergonomické usporiadanie kabíny ponúka najnovšie výdobytky z oblasti prelomových technologických inovácií – napríklad dotykový displej s viacerými režimami, ktorý ti umožňuje jednoduchým dotykom prepínať medzi ovládaním informačno-zábavného systému a nastaveniami klimatizácie.

Nadštandardné pohodlné sedadlá

Všetky sedadlá sú dokonale vypracované a obsahujú mäkké materiály príjemné na dotyk, sofistikovanú drobnokresbu a možnosti dynamického farebného vyhotovenia. Ešte viac inovácií prináša sedadlo vodiča a spolujazdca, ktoré majú mimoriadne pohodlnú a štíhlu športovú konštrukciu.

Pohon:

Inšpiruj sa

Rôzne režimy nového modelu Kia Sportage ťa chcú inšpirovať. Ponúkajú priestor sústredený okolo teba. Porovnávaj a nájdi si pre seba ten pravý.

Chceš sa dostať čo najďalej? Žiadny problém.

 • Hybridné hnacie ústrojenstvo: 1,6 TGDi HEV
 • Pohon všetkých kolies
 • Šesťstupňová automatická prevodovka
 • Kapacita akumulátora: 1,49 kWh
 • Nízka uhlíková stopa: 134 g na km
 • Kombinovaný výkon 230 k

Chceš jazdiť ešte ekologickejšie?

(PHEV pohon dostupný v roku 2022)

 • Plug-in hybridné hnacie ústrojenstvo: 1,6 TGDi PHEV
 • Pohon všetkých kolies
 • Šesťstupňová automatická prevodovka
 • Kapacita akumulátora: 13,8 kWh
 • 31 g a ekvivalentný elektrický dojazd 56 km
 • Kombinovaný výkon 265 k

Chceš viac? Toto je to správne vozidlo.

 • Polohybridné hnacie ústrojenstvo: 1,6 TGDi MHEV DCT
 • Pohon všetkých kolies
 • Benzín a nafta
 • MHEV+DCT
 • Nízka uhlíková stopa: 146 g na km

Konektivita

Pripojená technológia, s ktorou budeš v predstihu

Zostaň v obraze a buď stále informovaný

Diaľkové služby aplikácie

Integrované zakrivené displeje

Komfortné Technológie

Premiový audiosystém

Komfortné nabíjanie

Bezpečnostné prvky:

Bezpečnosť je prvoradá

Asistenčný systém na predchádzanie čelným zrážkam pri odbočovaní na križovatke

Inteligentný tempomat s podporou navigácie (NSCC)

Asistent jazdy na diaľnici

Asistenčný systém na predchádzanie zrážkam v mŕtvom uhle

Diaľkový inteligentný parkovací asistent (RSPA)

Systém sledovania okolitého priestoru

Bezpečnosť je pre nás na prvom, na druhom aj na treťom mieste. Pretože tvoja bezpečnosť je najdôležitejšia a naším cieľom je vytvoriť pre teba a tvojich blízkych inšpiratívne prostredie.

Kia Sportage HEV GT-Line

Nový model Sportage HEV GT-Line má odvážny, sofistikovaný a organický dizajn a vždy je vybavený šesťstupňovou automatickou prevodovkou s technológiou elektronického radenia prevodových stupňov a radiacimi páčkami. Vyber si, čo potrebuješ, a pokračuj v jazde.

Kia Sportage PHEV GT-Line

Kia PHEV Sportage GT-Line je kombináciou toho najlepšieho s cieľom prispôsobiť vozidlo na mieru tvojím potrebám. Model poháňa ocenený 1,6-litrový motor T-GDi, trakčný elektromotor s trvalým magnetom s výkonom 66,9 kW a lítiovo-iónový polymérový akumulátor s výkonom 13,8 kWh.

(PHEV pohon dostupný v roku 2022)

Kia Sportage MHEV

Tento model je stelesnením automobilu s mnohými možnosťami. Spája sa v ňom vyššia účinnosť a športový výkon. Ty rozhoduješ o tom, ako bude vyzerať interiér, akú hnaciu sústavu chceš a ako si prispôsobíš exteriér. Vytvor si auto podľa svojich predstáv.

Pohodlie:

Aby bola každá jazda potešením

Kabína bola vyvinutá na báze úplne novej architektúry značky s dôrazom na dizajn zameraný na vodiča, najmodernejšie technológie a nadštandardné vylepšenia. Je plná príjemných prekvapení, ktorých cieľom je zabezpečiť najvyššiu kvalitu života a ľahkosť na cestách.

Režim jazdy v teréne

Outdoorovým dobrodružstvám sa medze nekladú: Vysoko pokročilý režim jazdy v teréne* automaticky upraví nastavenia v modeli Sportage tak, aby zaistil optimálnu dynamiku jazdy v každom prostredí a za každých podmienok, vrátane snehu, bahna a piesku. S elektronicky riadeným odpružením** na zaistenie maximálneho možného komfortu bez toho, aby bola ohrozená jeho obratnosť.

*V ponuke len s hnacími sústavami HEV AWD/PHEV **V ponuke len s verziou GT-Line"

Výber režimov jazdy

Stačí si vybrať z režimov Komfort, Eco alebo Šport* a systém prispôsobí trakčný systém, riadenie a odozvu pedála, aby zabezpečil optimálnu dynamiku jazdy. Takže sa vždy budeš cítiť sebaisto a bez ohľadu na podmienky budeš mať vozidlo pod kontrolou. So zaručeným maximálnym potešením z jazdy.

* Iba PHEV a HEV majú Eco a Sport režim.

Inteligentné využitie priestoru

Kabína modelu Sportage okrem veľkorysého priestoru na nohy a hlavu dômyselne využíva priestor, aby ti zabezpečila maximálne pohodlie. Vďačí za to inováciám v oblasti úložných priestorov, ako sú napríklad veľké držiaky nápojov v stredovej konzole, vešiaky na oblečenie pre cestujúcich na zadných sedadlách či stredová lakťová opierka na zadných sedadlách s držiakmi nápojov.

Kultivovaný priestor, ktorý nastavuje štandard

Pôsobivá kapacita batožinového priestoru a flexibilné možnosti dopravy: zadné sedadlá sa dajú ľahko sklopiť, čo ti poskytne pôsobivých 1 780 litrov nákladného priestoru. Vďaka deleniu v pomere 40:20:40 odvezieš podľa potreby cestujúcich aj náklad.

Mild Hybrid pohon

 

kia mild hybrid technology

Využi inteligentnú asistenciu výkonu

Dodatočný výkon na zaistenie jazdy s nízkymi emisiami bez potreby dobíjania zo siete. Vďaka dômyselnému spojeniu 1,5-litrového zážihového preplňovaného motora Smartstream s výkonom 160 k so 48-voltovým lítiovo-iónovým akumulátorom dokáže polohybridný systém od spoločnosti Kia v modeli ProCeed znížiť spotrebu paliva i úroveň emisií vozidla. Ba čo viac, tento integrovaný „e-systém“ rekuperuje kinetickú energiu počas fázy spomaľovania, a pri zrýchlení tak poskytuje podporu krútiaceho momentu.

mild hybrid benefits in urban environments

Výhody polohybridného pohonu

Jazda s nízkymi emisiami vám môže priniesť výhody v oblasti daní, nákladov aj prístupu do miest. Vlády v niektorých európskych krajinách podporujú polohybridné vozidlá daňovým úľavami a dotáciami na ich kúpu. A v mnohých mestách majú polohybridné vozidlá povolený vstup do nízkoemisných zón: to znamená, že sa dostaneš aj tam, kam iní nemôžu.

kia mild hybrid energy flow for starting, torque assist and cruising

Štartovanie, podpora krútiaceho momentu, jazda ustálenou rýchlosťou

Napájanie z akumulátora napomáha tichšiemu chodu motora, čím sa zvyšuje krútiaci moment a spotrebuje sa menej paliva. Motor sa spúšťa pomocou „e-systému“, ktorý zabezpečuje rýchly a hladký štart. Pri zrýchľovaní alebo jazde do kopca „e-systém“ poskytuje podporu krútiaceho momentu odberom energie z akumulátora. Pri jazde ustálenou rýchlosťou spaľovací motor čiastočne dobíja akumulátor, ak je jeho úroveň nabitia nízka.

Coasting, recharging, stop & start

Jazda na voľnobeh, dobíjanie akumulátora, systém automatického vypnutia a zapnutia motora

Polohybridná technológia znižuje náklady na pohonné hmoty a produkciu emisií bez toho, aby si musel vynaložiť dodatočnú námahu! Keď na modeloch s inteligentnou manuálnou prevodovkou (iMT)9 zdvihneš nohu z plynového pedála a necháš vozidlo ísť na voľnobeh, motor sa vypne, čo vedie k úspore paliva. Pri spomaľovaní alebo brzdení energia vytvorená pohybom vozidla dobíja akumulátor. Pri spomaľovaní až do úplného zastavenia sa spaľovací motor automaticky zapne, aby sa šetrilo palivo.

 

Ponuky

0001 | Sportage
37 880 €

Kia Sportage 1.6 T-GDi mHEV Edícia 30 4WD A/T

 • 5 km
 • Automat (7 st.)
 • Benzín
 • 1,6 T-GDi
 • SUV
 • 132 kW (180 hp)

Máte nejaké otázky?