Kia Ceed Sportswagon

Nová Kia Ceed Sportswagon ponúka prepracovanejší a expresívnejší štýl než kedykoľvek predtým – s jemnými detailmi v exteriéri a novým športovo-výkonným dizajnom, ktorý ťa vždy dostane do správnej nálady na dynamickú jazdu. Napríklad ozdoba po bokoch prednej vzduchovej clony s novým dizajnom v tvare šípu, ktorá pôsobí, akoby prechádzala predným nárazníkom až do predného blatníka.

Kia Ceed Sportswagon GT-Line

Ak hľadáš silný výkon v spojení so športovým dizajnom v štýle GT-Line a dostatok miesta na všetky možné dobrodružstvá, potom je pre teba tým správnym riešením Ceed Sportswagon GT-Line. Priprav sa na dokonalý pôžitok – počnúc novým, športovejším dizajnom zadného nárazníka cez mriežku chladiča s detailným znakom až po pôsobivú, bohato vybavenú kabínu, ktorá ponúka sploštený volant, logo GT-Line vyšité na ergonomicky tvarovaných sedadlách a množstvo ďalších prvkov.

Kia Ceed Sportswagon Plug-in hybrid*

S modelom Ceed Sportswagon Plug-in Hybrid získaš všetko: každodenné dochádzanie na elektrinu, možnosť jazdiť aj na väčšie vzdialenosti, pohodlné nabíjanie a menej časté návštevy čerpacích staníc. Vďaka elektromotoru poháňanému z akumulátora môžeš prejsť čisto na elektrinu až 57 km. Jednoducho tlačidlom potom zapneš hybridný režim a 1,6-litrový motor GDI ti umožní bez problémov zvládnuť aj dlhšie trasy.

* V niektorých situáciách sa zážihový motor automaticky aktivuje aj vtedy, keď je vozidlo v elektrickom režime. Možné príklady: pri poklese nabitia hybridného akumulátora na určitú úroveň, pri zvýšenej požiadavke na akceleráciu, prípadne pri potrebe vyhriatia kabíny."

Bezproblémové nakladanie a vykladanie

Máš plné ruky? Inteligentné dvere batožinového priestoru s elektrickým ovládaním ti nakladanie výrazne uľahčia. Stačí, ak máš vo vrecku alebo taške inteligentný kľúč a dvere sa automaticky otvoria, keď k nim pristúpiš dostatočne blízko. Okrem toho ti inteligentný kľúč umožňuje bezdotykovo odomknúť Ceed Sportswagon a naštartovať motor tlačidlom. Vyraziť na cesty nikdy nebolo jednoduchšie.

MILD-HYBRIDNÝ POHON

Využi inteligentné posilnenie výkonu

Šikovným skombinovaním preplňovaného zážihového alebo vznetového motora Smartstream so 48-voltovým lítiovo-iónovým akumulátorom dosahuje mild-hybrid systém spoločnosti Kia v modeli Ceed Sportswagon nižšiu úroveň spotreby paliva a emisií. A to nie je všetko. Zabudovaný „e-systém“ rekuperuje kinetickú energiu počas spomaľovania na podporu krútiaceho momentu pri akcelerácii.

Výhody mild-hybridného pohonu

Niektoré európske vlády podporujú mild-hybridné vozidlá daňovými úľavami a dotáciami na nákup. A v mnohých mestách majú mild-hybridy povolený vjazd do nízkoemisných zón, čo znamená, že môžeš jazdiť tam, kde iní nemôžu.

Štartovanie, podpora krútiaceho momentu, ustálená jazda

Štartovanie motora zabezpečuje „e-systém“, aby sa dosiahol rýchly a hladký rozjazd. Počas akcelerácie alebo jazdy do kopca odoberá „e-systém“ energiu z akumulátora na podporu krútiaceho momentu. Pri jazde konštantnou rýchlosťou spaľovací motor v prípade nízkej úrovne nabitia čiastočne dobíja akumulátor.

Jazda na voľnobeh, dobíjanie, vypnutie a spustenie motora

Keď v modeloch s prevodovkou iMT6 uvoľníš plynový pedál a jazdíš na voľnobeh, motor sa vypne, čím šetrí palivo. Energia vytváraná pohybom vozidla pri spomaľovaní alebo brzdení dobíja akumulátor. Keď vozidlo spomalí až do zastavenia, spaľovací motor sa automaticky vypne, aby sa ušetrilo palivo.

Nadviaž spojenie s odvážnym dizajnom

Nový uzavretý športový dizajn mriežky chladiča s dynamickým tvarom tigrieho nosa dodáva priestrannej a všestrannej karosérii kombi modelu Ceed Sportswagon ešte športovejší vzhľad a vyššiu mieru prepracovanosti než kedykoľvek predtým. K tomu sa pridáva aj spodná ozdobná lišta tvaru krídel v matnej chrómovej úprave, Full-LED svetlomety, ktorých súčasťou sú teraz aj LED hmlové svetlá, ďalej nové trojuholníkové ozdoby po bokoch vzduchovej clony, ako aj nový osobitý predný nárazník.

Jasný športový štýl, aj zozadu

Tvoja eufória neutíchne ani pri pohľade na atraktívny dizajn zadnej časti vozidla. Tu sa vynímajú pôsobivé detaily, ako zadné LED kombinované svetlá, z ktorých vyžaruje výkon a sebaistota, či prepracovaná spodná časť nárazníka so zadným difúzorom v lesklej čiernej úprave s matnou ozdobnou lištou, do ktorej sú zasadené odrazky a cúvacie svetlá. Okrem toho nájdeš na dverách batožinového priestoru znak PHEV s novým dizajnom.

Luxus v každom detaile a povrchu

Všestranný, kultivovaný interiér so špičkovou povrchovou úpravou prináša nové sedadlá čalúnenou syntetickou kožou a látkou, ako aj kožou potiahnutý volant, ktorý je dokonalým doplnkom dynamickej polohy pri šoférovaní. Sivý poťah stropu zasa umocňuje dojem priestrannosti. V tejto kabíne je všetko tak, ako má byť, čo dokazuje aj kokpit zameraný na vodiča, ktorý vyniká ergonomickým komfortom a vyspelými technológiami.

Dynamický štandard úspornej jazdy

Okrem nízkej úrovne emisií a úžasnej všestrannosti sa tento nabíjateľný hybrid môže pochváliť aj jasným dizajnovým zámerom, ktorý je evidentný z každého uhla. Svedčí o tom výrazná maska chladiča a nabíjacia zásuvka na prednom blatníku, ako aj ozdoby po bokoch nárazníka či dynamický tvar predných blatníkov. Ani nehovoriac o športových frézovaných 17-palcových diskoch z ľahkej zliatiny, ktoré tomuto expresívnemu zovňajšku dodávajú ešte viac športovej elegancie.

Palubné služby Kia Connect 1

Spoj sa so svetom naokolo v reálnom čase a získaj dokonalý prístup k aktuálnym informáciám a podpore počas každej jazdy – napríklad k online navigácii s najnovšími dopravnými správami na báze služieb Kia Connect. A vďaka online funkcii rozpoznávania hlasu môžeš pomocou hlasových povelov vyhľadať konkrétnu adresu alebo zaujímavé miesta v okolí.

Služby aplikácie Kia Connect 2

Prostredníctvom aplikácie Kia Connect si vieš na diaľku overiť, či si svoj Ceed zamkol alebo kde si ho zaparkoval. Zároveň môžeš skontrolovať nastavenia vozidla, na diaľku ich zmeniť a aktivovať nové nastavenia. A napokon ťa aplikácia vo tvojom smartfóne dokáže po zaparkovaní pešo doviesť do konečného cieľa cesty. Na to slúži funkcia navigácie na posledný kilometer.

Dva veľké displeje

Tvoj pohľad okamžite upúta jednoduchá a vkusná 10,25-palcová farebná LCD dotyková obrazovka s vysokým rozlíšením, kde si môžeš pozrieť najkratšie trasy navigácie a ďalšie dôležité údaje. Na plne digitálnom TFT združenom prístroji s uhlopriečkou 12,3 palca sa zasa zobrazujú základné informácie o vozidle a jazde. Okrem toho tu môžeš nastaviť rôzne motívy podľa zvoleného jazdného režimu. Spoločne sa starajú o to, aby bola každá jazda ešte bezpečnejšia, zábavnejšia a úspornejšia.

Prémiový audiosystém JBL

Prémiový audiosystém JBL ti vylepší náladu tvojimi obľúbenými skladbami, zoznamami skladieb, podcastmi a ďalším obsahom. Ponúka 8 reproduktorov a pokročilú technológiu obnovy hudby Clari-FiTM3, ktorá zvyšuje kvalitu MP3 súborov a prináša vysoké rozlíšenie zvuku. Vďaka tomu si aj na cestách vieš vychutnať výnimočný hudobný zážitok.

Bezdrôtová nabíjačka a nabíjacie USB konektory

Ak sa ti začne vybíjať smartfón, stačí ho počas jazdy položiť na bezdrôtovú nabíjaciu podložku v prednej časti stredovej konzoly4. A pre všetkých, ktorí majú poruke nabíjací kábel, sú v kabíne zabudované nabíjacie USB konektory, napríklad aj v zadnej časti stredovej konzoly, aby mali všetci cestujúci svoje zariadenia stále nabité a ostali pripojení.

Asistent jazdy na diaľnici (HDA) s inteligentným tempomatom na báze navigácie (NSCC-C)

Pomocou systému HDA zachováva Ceed pri jazde na diaľnici bezpečný odstup od vozidla vpredu a udržiava si polohu v strede aktuálneho jazdného pruhu. Systém zároveň počas jazdy v jazdnom pruhu ovláda riadenie, zrýchľovanie a spomaľovanie. Spoločne s týmto systémom sa používa funkcia jazdy v zákrutách (NSCC-C), ktorá na základe údajov z navigácie dokáže rozpoznať blížiacu sa zákrutu na ceste, v prípade potreby znížiť cestovnú rýchlosť vozidla a po výjazde zo zákruty obnoviť nastavenú rýchlosť.

Asistent na predchádzanie kolíziám s križujúcimi vozidlami vzadu (RCCA)

Asistenčný systém na predchádzanie kolíziám s križujúcimi vozidlami vzadu pracuje na báze radaru a pri cúvaní z parkovacieho miesta či príjazdovej cesty ťa vizuálne aj pomocou zvukových signálov upozorňuje na blížiace sa vozidlá, ktoré by ti mohlo skrížiť cestu. V prípade potreby zasiahne, aby predišiel hroziacej zrážke.

Systém sledovania pozornosti vodiča (DAW+)

Systém sleduje spôsob ovládania volantu, zrýchľovanie a celkovú dĺžku jazdy a dokáže rozpoznať stratu koncentrácie. Ak predpokladá zníženú úroveň pozornosti, upozorní ťa na to vizuálne aj zvukovým signálom. Súčasťou systému DAW+ je tiež funkcia upozornenia na rozjazd vozidla vpredu, ktorá ťa upozorní napríklad vtedy, keď sa v premávke vozidlo pred tebou rozbehne a ty zostaneš stáť.

PRÁVNE INFORMÁCIE

(1) Palubné služby Kia Connect

Služby sú bezplatne dostupné 7 rokov odo dňa predaja vozidla prvému majiteľovi, t. j. od momentu, keď vstúpi do platnosti prvotná kúpna zmluva, a môžu sa počas tohto obdobia meniť. Podrobné informácie o prevádzke a podmienkach používania získaš na hlavnej jednotke vo vozidle. Dostupné palubné služby sa môžu v jednotlivých krajinách líšiť. Na aktiváciu služieb Kia Connect Live Services v krajinách a modeloch bez zabudovanej telematiky sa vyžaduje smartfón s dátovým paušálom.

(2) Služby aplikácie Kia Connect

Informácie o tvojom vozidle Kia a jeho ovládanie pomocou smartfónu; služby sú bezplatne dostupné 7 rokov odo dňa predaja vozidla prvému majiteľovi, t.j. od momentu, keď vstúpi do platnosti prvotná kúpna zmluva, a môžu sa počas tohto obdobia meniť. Podrobné informácie o prevádzke a podmienkach používania získaš v aplikácii Kia Connect. Vyžaduje sa smartfón s operačným systémom iOS alebo Android a zmluva s mobilným operátorom vrátane dátových služieb, čo znamená dodatočné náklady.

(3) Technológia Clari-Fi™

Súčasťou audiosystému JBL® je technológia Clari-Fi™. Počas kompresie súborov na formát MP3 dochádza k strate digitálnych informácií. Technológia Clari-Fi™ pomáha napraviť stratu vysokých/nízkych tónov a zlepšuje kvalitu hudby.

(4) Systém bezdrôtového nabíjania telefónov

Bezdrôtové nabíjanie je kompatibilné s telefónmi vybavenými technológiou Qi alebo adaptérom.

(5) Technológia je dostupná len pre modely s prevodovkou DCT.

 

(6) Inteligentná manuálna prevodovka (iM6)

Jazda na voľnobeh s vypnutým motorom je možná len vo vozidlách vybavených inteligentnou manuálnou prevodovkou (iM6). Funkcia jazdy na voľnobeh závisí od reálnych jazdných podmienok.

(7) 7-ročná záruka

Záruka spoločnosti Kia platí na obdobie 7 rokov od prvotnej registrácie alebo do prejdenia vzdialenosti 150 000 km podľa toho, čo nastane skôr. Odchýlky na základe platných záručných podmienok, napr. v prípade akumulátora, laku a vybavenia, podliehajú miestnym zmluvným podmienkam. Viac informácií o záruke spoločnosti Kia nájdeš na stránke www.kia.com.

(8) 7-ročná aktualizácia máp

Program sa vzťahuje len na nové vozidlá Kia zakúpené po 28. februári 2013 so zabudovaným navigačným systémom LG. Servis si môže účtovať náklady na prácu za čas potrebný na vykonanie aktualizácie. Program 7-ročnej aktualizácie máp zahŕňa šesť aktualizácií máp, pretože vozidlá Kia dodávané z výroby už obsahujú najnovšie dostupné mapy. Tento program nijako neovplyvňuje záruku na navigačný systém. Spoločnosť Kia nenesie zodpovednosť za kvalitu mapových údajov dodávaných spoločnosťou HERE.

 

Ponuky

0001 | Ceed SW
25 080 €

Kia Ceed SW 1,5 T-GDI GOLD 140PS DCT7+LED paket

 • 5 km
 • Automat (7 st.)
 • Benzín
 • 1,5 T-GDi
 • Combi
 • 104 kW (140 hp)
0001 | Ceed SW
25 080 €

Kia Ceed SW 1,5 T-GDI GOLD 140PS DCT7 LED paket

 • 5 km
 • Automat (7 st.)
 • Benzín
 • 1,5 T-GDi
 • Combi
 • 104 kW (140 hp)
2024 | Ceed SW
24 640 €

Kia Ceed SW 1,5 T-GDI SPORT MY2025 140PS M6

 • 0 km
 • Manuál (6 st.)
 • Benzín
 • 1,5 T-GDi
 • Wagon
 • 104 kW (140 hp)
2024 | Ceed SW
24 640 €

Kia Ceed SW 1,5 T-GDI SPORT MY2025 140PS M6

 • 5 km
 • Manuál (6 st.)
 • Benzín
 • 1,5 T-GDi
 • Wagon
 • 104 kW (140 hp)
2024 | Ceed SW
24 640 €

Kia Ceed SW 1,5 T-GDI SPORT MY2025 140PS M6

 • 5 km
 • Manuál (6 st.)
 • Benzín
 • 1,5 T-GDi
 • Wagon
 • 104 kW (140 hp)
2024 | Ceed SW
24 640 €

Kia Ceed SW 1,5 T-GDI SPORT MY2025 140PS M6

 • 0 km
 • Manuál (6 st.)
 • Benzín
 • 1,5 T-GDi
 • Wagon
 • 104 kW (140 hp)

Máte nejaké otázky?