Elektrická elegancia

Moderné línie, svieže farby a špičkové technologické detaily sú dôvodom, pre ktorý nová Kia e-Soul vyniká nad ostatnými. Vyberte si zo siedmich farieb celej karosérie a siedmich dvojfarebných kombinácií pre úpravu karosérie, strechy a vonkajších spätných zrkadiel. Elektrický vzhľad dopĺňajú špeciálne 17’’ disky kolies z ľahkých zliatin.

Komfort prispôsobený vašim potrebám

Je tu dostatok priestoru pre vašu vlastnú definíciu komfortu. Vyhrievaný a kožou potiahnutý volant s vyhrievanými prednými a zadnými sedadlami.

Pôsobivo tichý

Čistý elektrický výkon prináša potešenie bez hluku a vibrácií motora. Nemusíte hľadať žiadne prevody: len si vychutnajte okamžité zrýchlenie. Elektrický krútiaci moment vás zrýchli z nuly na 100 km/h už za 7,6 sekundy. Nová Kia e-Soul sa môže pochváliť najvyššou rýchlosťou 167 km/h.

Režim "Utility"

Režim "Utility" je na elektrických vozidlách zriedkavá funkcia: umožňuje vám využívať výkonný akumulátor vozidla bez toho, aby musel bežať motor. Môžete ho používať na zariadenia USB, elektrickú zásuvku 12 V, osvetlenie interiéru alebo ovládanie audiosystému a klimatizácie. Ideálny na kempovanie alebo ako súčasť siete inteligentnej domácnosti.

Inteligentné rekuperačné brzdenie

Vždy, keď spomalíte, rekuperačné brzdenie zachytí časť kinetickej energie vozidla a uloží ju späť do akumulátora. Keď je zapnutý inteligentný tempomat (SCC), úroveň rekuperačného brzdenia sa prispôsobí rýchlosti vozidla pred vami. Keď si zvolíte jazdu s jedným pedálom, môžete brzdiť jednoducho tak, že zložíte nohu z plynového pedála.

Asistent sledovania jazdného pruhu (LFA)

Tento systém predstavuje obrovský skok smerom k poloautomatizovanému riadeniu: Asistent sledovania jazdného pruhu (LFA) upravuje zrýchlenie, brzdenie a riadenie vozidla Kia e-Soul podľa vozidla pred vami. Dokonca automaticky vyštartuje, ak sa vozidlo vpredu pohne do troch sekúnd od zastavenia.

Asistent predchádzania čelným zrážkam (FCA)

Asistent predchádzania čelným zrážkam (FCA) s funkciou ochrany chodcov/cyklistov využíva údaje z radaru a kamery a upozorní vás na prítomnosť chodcov, cyklistov a iných vozidiel v dráhe vášho vozidla. Poskytne vám výstražné signály a ak na ne nezareagujete, automaticky zabrzdí, aby zabránil nehode, alebo zmiernil jej následky.

Inteligentný tempomat s funkciou automatického spúšťania a vypínania motora

Inteligentný tempomat s funkciou automatického spúšťania a vypínania motora (SCC w/ S&G) reguluje rýchlosť aj vzdialenosť od vozidla pred vami. Pomocou automatického brzdenia a zrýchlenia udržiava rýchlosť vozidla a zároveň bezpečnú vzdialenosť medzi vami a vozidlom na ceste vpredu.

Asistent udržiavania vozidla v jazdnom pruhu (LKA)

Asistent udržiavania vozidla v jazdnom pruhu (LKA) sleduje vodorovné značenie jazdných pruhov na vozovke pomocou kamery namontovanej v hornej časti čelného skla. Ak by ste sa začali vychyľovať zo svojho jazdného pruhu, upozorní vás, a dokonca vás vráti späť do pôvodnej polohy.

Dotyková obrazovka navigácie

Veľká dotyková obrazovka navigačného systému s uhlopriečkou 10,25" sa ľahko ovláda a ponúka vám trasy, skratky a ďalšie užitočné informácie. Umožňuje vám tiež ovládať exkluzívny audiosystém JBL® so sústavou 8 reproduktorov a technológiou obnovy komprimovaného zvuku Clari-Fi™. Vďaka sedemročnej aktualizácií máp8 bude váš systém aktuálny každý rok.

 

 

Máte nejaké otázky?