Nové atraktívne proporcie

Tento radikálny crossover kupé je položený vyššie nad zemou, má dlhú kapotu a ostro sa zvažujúcu siluetu. Športový profil zvýrazňujú 18-palcové disky kolies. Prednú a zadnú časť vozidla rozžiaria svetlá typu LED, ako napríklad LED denné svetlá pripomínajúce kocky ľadu. Športový nárazník a uzavretá mriežka chladiča v tvare tigrieho nosa nielen dobre vyzerajú, ale zároveň spĺňajú dôležitú aerodynamickú funkciu.

Dramatický zjav

Všestrannosť ešte nikdy nevyzerala tak dynamicky. Strmé dvere batožinového priestoru v štýle karosérie fastback priťahujú pohľad k športového nárazníku. Robustné proporcie a impozantný postoj vozidla podčiarkuje nádherný strieborný difúzor s dvojitými koncovkami výfuku. Full-LED koncové svetlá zasa dodávajú vozidlu nádych technicky vyspelej elegancie.

Rozšírte si obzory

Priestranná kabína ponúka vysokú polohu sedenia. Na plne digitálnom 12,3-palcovom združenom prístroji a 10,25-palcovej dotykovej obrazovke navigácie sa vo vysokom rozlíšení zobrazujú všetky informácie vrátane podrobných navigačných pokynov, informácií audiosystému, telefonických hovorov a mnohé ďalšie.

Sloboda nakladania

Akumulátor je uložený pod lavicou zadného sedadla, takže neuberá z cenného batožinového priestoru. Jeho objem 291 litrov môžete sklopením zadných sedadiel rozšíriť až na 1243 litrov. Delené zadné sedadlá sa sklápajú v pomere 40:20:40. Chcete pripojiť príves? S vozidlom môžete ťahať brzdený príves až do hmotnosti 1300 kg.

Inteligentný tempomat (SCC)

Inteligentný tempomat (SCC) s funkciou Stop & Go pomocou kamery a radaru upravuje rýchlosť a vzdialenosť od vozidla vpredu. Ak vozidlo pred vami zrýchli, vaše vozidlo zrýchli na nastavenú rýchlosť. Ak spomalí, vaše vozidlo zníži rýchlosť či dokonca zastaví, aby si udržalo bezpečný odstup.

Systém monitorovania mŕtveho uhla (BCW)

Systém varovania pred zrážkou s vozidlom v mŕtvom uhle (BCW) vizuálne upozorní vodiča vo vonkajšom spätnom zrkadle, ak do mŕtveho uhla vojde iné vozidlo. Systém varovania pred zrážkou s križujúcim vozidlom vzadu (RCCW) je ďalšia technológia na báze radaru, ktorá upozorňuje na možnosť, že vám pri cúvaní z parkovacieho miesta alebo príjazdovej cesty vojde do dráhy iné vozidlo.

Asistent pre automatické prepínanie diaľkových svetiel (HBA)

Asistent diaľkových svetiel (HBA) zaznamenáva protiidúce vozidlá alebo vozidlá jazdiace pred vami a automaticky prepína na stretávacie svetlá. Poskytuje tak najlepšiu možnú viditeľnosť bez oslepovania ostatných účastníkov cestnej premávky.

Asistent na predchádzanie čelným zrážkam (FCA)

"Systém FCA pomocou kamery monitoruje vozidlá vpredu a poskytuje vizuálne výstrahy v prípade hroziacej zrážky.8 Voliteľný radarový snímač umožňuje systému rozpoznávať chodcov a cyklistov. Ak ich zaznamená, upozorní vás vibrovaním volantu. Ak vodič nezareaguje, vozidlo automaticky zabrzdí, aby zabránilo zrážke alebo zmiernilo jej následky."

Objavte silu čistej energie

Prvý plug-in hybridný systém pohonu vyrobený v Európe kombinuje akumulátor s kapacitou 8,9 kWh, elektromotor s výkonom 44,5 kW a 1,6-litrový motor GDI so šesťstupňovou dvojspojkovou prevodovkou. Výstupný výkon je pôsobivý: 141 koní a zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 11 sekúnd. A pritom väčšinu každodenných jázd zvládnete len na elektrický pohon.

Vyberte si ten najlepší pohon

Pomocou tlačidla EV/HEV môžete uprednostniť buď čisto elektrický pohon, alebo hybridný pohon, pri ktorom sa na pohon vozidla využíva akumulátor aj zážihový motor. Tlačidlo športovej jazdy zasa zabezpečí citlivejší výkon pohonného systému.

Máte nejaké otázky?