Motory a prevodovka

ProCeed GT Line pozýva na vzrušujúcu jazdu s výkonom až 204 koní. Vyberte si niektorý z našich výkonných zážihových motorov alebo nový vznetový motor Smartstream a skombinujte ho so 6-stupňovou manuálnou alebo 7-stupňovou dvojspojkovou prevodovkou. Všetky motory sú vyladené tak, aby spĺňali najnovšie európske emisné predpisy.

Radiace páčky na volante

V modeloch vybavených dvojspojkovou prevodovkou od spoločnosti Kia môžete meniť prevodové stupne pomocou nových zliatinových páčok na volante. Radiace páčky umožňujú svižné preraďovanie bez toho, aby ste museli zložiť ruky z volantu. Jazda je vďaka tomu dynamickejšia a intuitívnejšia, pričom vozilo máte plne pod kontrolou.

Voľba jazdných režimov (DMS)

V modeloch vybavených 7-stupňovou dvojspojkovou prevodovkou vám systém voľby jazdných režimov (DMS) umožňuje prispôsobiť si zážitok z jazdy na mieru. Režim Normal poskytuje najnižšiu možnú spotrebu paliva a pohodlnejšie riadenie. V športovom režime zasa získate lepšiu odozvu škrtiacej klapky, rýchlejšiu akceleráciu a ostrejšie riadenie.

Jazdné a manévrovacie schopnosti

Dynamická jazda, obratnosť a čistý výkon sú základom obrovského potešenia z jazdy, ktoré nová Kia ProCeed prináša. Pohonné jednotky sú nakonfigurované tak, aby za pomoci nastavení tlmenia poskytovali čo najvyšší výkon. Nízka svetlá výška a úplne nezávislé zavesenie kolies menia každú jazdu na dobrodružstvo so skvelou odozvou.

Svižné riadenie

Nový model Kia ProCeed má v štandardnej výbave elektronický stabilizačný systém (ESC) a systém riadenia stability vozidla (VSM). Vďaka tomu bolo možné zakomponovať aj technológiu smerovania krútiaceho momentu pomocou bŕzd. Ide o elektronickú podpornú funkciu pre vodiča, ktorá dokáže inteligentne pribrzdiť vnútorné kolesá a znížiť tak nedotáčavosť v zákrutách.

Asistent prechádzania čelnej zrážke (FCA)

Najprv vyšle výstražné signály a keď nezareagujete, zabrzdí za vás, aby zabránil zrážke alebo zmiernil jej následky. Radar s dlhým dosahom na prednom nárazníku a kamera na čelnom skle zaznamenávajú chodcov a autá na ceste a v prípade hroziacej zrážky systém zabrzdí.

Asistent udržiavania v jazdnom pruhu (LKA)

Inovačný asistent udržiavania v jazdnom pruhu (LKA) vás aktívne varuje a pomáha, ak začnete vychádzať z jazdného pruhu. Najprv vyšle ako upozornenie sériu vizuálnych a zvukových signálov. V prípade potreby začne systém posilňovača riadenia zľahka korigovať riadenie v snahe udržať správny smer vozidla.

Asistent diaľkových svetiel (HBA)

Keď kamera na čelnom skle v noci zaznamená svetlomety protiidúceho vozidla, asistent diaľkových svetiel (HBA) automaticky prepne na stretávacie svetlá, aby nedošlo k oslneniu druhého vodiča. Len čo vozidlo prejde ďalej, automaticky sa znova zapnú diaľkové svetlá.

Asistent sledovania vozidla v jazdnom pruhu (LFA)

Asistent sledovania vozidla v jazdnom pruhu (LFA) ovláda zrýchľovanie, brzdenie a riadenie v závislosti od vozidiel vpredu. To uľahčuje jazdu v pomalej premávke s častým zastavovaním a zvyšuje bezpečnosť. Systém pomocou kamery a radarových snímačov zdržiava bezpečný odstup od vozidla vpredu a sleduje deliace čiary, aby vozidlo zostalo vo svojom jazdnom pruhu.

Systém sledovania pozornosti vodiča (DAW)

Systém DAW pomáha zabrániť nepozornej jazde a šoférovaniu v ospalosti. Sleduje vzorec používania volantu, smerových svetiel, akcelerácie a celkové trvanie cesty, na základe čoho dokáže zaznamenať stratu koncentrácie vodiča. Ak vyhodnotí úroveň pozornosti ako nízku, vyšle vizuálne a zvukové upozornenie.

Inteligentný tempomat s funkciou Stop & Go

Inteligentný tempomat s funkciou Stop & Go pomocou radaru reguluje rýchlosť aj vzdialenosť od vozidla vpredu. Systém automaticky zrýchľuje alebo brzdí tak, aby udržal požadovanú rýchlosť alebo odstup od vozidla vpredu.

10,25" obrazovka navigácie a prémiový zvuk

10,25" dotyková obrazovka navigácie sa ľahko číta a obsluhuje. Poskytuje trasy, skratky a ďalšie užitočné informácie. Navyše pomocou nej môžete ovládať prémiový audiosystém JBL® s 8 reproduktormi a technológiou Clari-Fi™. Aktualizácie máp počas 7 rokov zaručujú rok čo rok aktuálnosť systému.

Komfort pre váš smartfón

Dobíjajte svoj telefón počas jazdy bez riešenia káblov a pripájania! Stačí, ak ho položíte na špeciálnu podložku v stredovej konzole.

Vychutnajte si všestrannosť skutočného priestoru

Obrovský batožinový priestor

Nikdy nemusíte obetovať štýl na úkor priestoru. Nová Kia ProCeed nielenže poskytuje všetkým na palube viac miesta, ale jej batožinový priestor s objemom 594 litrov sa radí medzi najväčšie v tejto triede. Vozidlo nemá vystupujúcu nakladaciu hranu a dvere batožinového priestoru sú nízke, vďaka čomu je nakladanie aj vykladanie veľmi jednoduché.

Sklopné zadné sedadlá

Máte plné ruky ťažkého nákladu? Žiaden problém. Inteligentné elektricky ovládané dvere batožinového priestoru sa automaticky otvoria, keď v blízkosti zaznamenajú inteligentný kľúč. Medzi ďalšie praktické prvky patrí odomykanie bez kľúča a automatické ovládanie svetiel, ktoré si môžete nastaviť tak, aby sa svetlá zapínali a vypínali podľa intenzity vonkajšieho osvetlenia.

GT Line

Odvážny športový štýl

Ak vás fascinuje dizajn a inovačné detaily, môžete sa tešiť na bohatú nádielku. Pre nový model Kia ProCeed GT je charakteristická mriežka chladiča v tvare tigrieho nosa so znakom GT a červené kryty 18" zliatinových diskov kolies. Prepojené zadné denné svetlá a plnohodnotné dvojité koncovky výfuku zanechávajú trvalý dojem pri pohľade zozadu.

Mohutný výkon

Skvelý 1,6-litrový motor T-GDi produkuje výkon 204 k a môžete ho skombinovať so 6-stupňovou manuálnou alebo 7-stupňovou dvojspojkovou prevodovkou. Sedemstupňová prevodovka sa dodáva spolu s kovovými páčkami na volante, ktoré umožňujú bleskové preradenie.

 

Ponuky

2021 | ProCeed
27 190 €

KIA PROCEED 1,6 T-GDi GT DCT7 MY2021

 • 5 km
 • Automat (7 st.)
 • Benzín
 • 1,6 T-GDi
 • Shooting Brake
 • 150 kW (204 hp)
2021 | ProCeed
23 990 €

KIA PROCEED 1,5 TGDI 160PS M6 GT Line

 • 5 km
 • Manuál (6 st.)
 • Benzín
 • 1,5 T-GDi
 • Shooting Brake
 • 117 kW (160 hp)
2021 | ProCeed
23 990 €

KIA PROCEED 1,5 TGDI 160PS M6 GT Line

 • 5 km
 • Manuál (6 st.)
 • Benzín
 • 1,5 T-GDi
 • Shooting Brake
 • 117 kW (160 hp)

Máte nejaké otázky?