Výkon vo všetkých oblastiach

Štýl prednej časti exteriéru nového Sorenta okamžite priťahuje pozornosť. Má výrazne štruktúrovanú prednú mriežku, zvýraznenú pomocou chrómového a lesklého čierneho rámu, športový nárazník lakovaný vo farbe karosérie s mriežkou na prívod vzduchu v tvare krídla a štýlovým strieborným predným spodným ochranným krytom. Okrem toho využíva aj novú technológiu svetelného zdroja s dvoma projekčnými LED svetlometmi, LED dennými aj hmlovými svetlami, ktoré zdokonaľujú viditeľnosť na ceste pred vami a výrazne zvyšujú vizuálny zážitok.

Vyrovnaný profil zvýrazňujúci výkon

Mohutné, avšak elegantné línie, ktoré siahajú od kapoty po koncové svetlá, vytvárajú pozoruhodne moderný profil. Nové kontúry využívajú väčší rázvor a zadné stĺpiky s tenšou konštrukciou. Vozidlo má odvážny, športový štýl vyjadrený v podobe matných čiernych oblúkov blatníkov kolies, bočných prahov so saténovými chrómovými detailmi a kľučkami vo farbe karosérie so saténovo chrómovým povrchom. 20" zliatinové disky kolies ešte viac zdokonaľujú príťažlivosť výkonného vozidla.

Pôsobivý, moderný vzhľad.

Aj pri pohľade zozadu sa nové Sorento môže pochváliť výraznými dizajnovými prvkami, ktoré sa neboja zanechať silný trvalý dojem. Vertikálne zadné svetlá LED, spodný ochranný kryt so športovým, pútavým ozdobným prvkom vzadu a brilantným strešným spojlerom s lesklým povrchom a integrovaným zadným stieračom predstavujú len zopár detailov, ktoré vytvárajú celkový dojem.

Luxusný priestor, štýl a komfort

Prémiový a moderný interiér bol navrhnutý tak, aby ste si užili každú sekundu jazdy: Od jedinečného pocitu náladového osvetlenia až po luxusné povrchy, ako sú dvojfarebné čierno – sivé kožené sedadlá, ozdoba so saténovým efektom na prístrojovej doske s 3D reliéfom a polochromovaným dekorom, ale aj lesklé čierne doplnky v celej kabíne. Spoločne s priestrannosťou a elegantnou ergonómiou si okamžite uvedomíte jeho príťažlivosť.

Viac miesta pre to, na čom záleží

Množstvo miesta a flexibilné možnosti prepravy, ktoré splnia vaše potreby: Nové Sorento je možné rýchlo premeniť z 5-miestnej verzie na 7-miestnu, prípadne ľahko zmeniť konfiguráciu a vytvoriť veľkorysý batožinový priestor alebo vozidlo pre prieskumníkov s objemom až 821 litrov. Posuvné zadné sedadlá možno rozdeliť a sklopiť v pomere 40 : 60, aby ste mohli pohodlne usadiť cestujúcich a odviezť aj náklad.

Bezproblémové nakladanie a vykladanie batožiny

Máte plné ruky? Vďaka inteligentným elektricky ovládaným dverám batožinového priestoru naložíte predmety skutočne ľahko. Inteligentný kľúč nechajte vo vrecku alebo v taške a keď sa priblížite k zadnej časti modelu Kia Sorento, dvere batožinového priestoru sa automaticky otvoria. A operadlá sedadiel v 2. rade možno ľahko sklápať priamo z oblasti batožinového priestoru pomocou dvoch tlačidiel na diaľkové sklápanie jedným dotykom: jedno pre ľavú a druhé pre pravú časť, aby bol proces rýchly a jednoduchý.

Každá jazda bude potešením

Využite viac technológií určených na zdokonalenie pohodlia a radosti z jazdy. Napríklad vyhrievané a odvetrávané sedadlá, ktoré zaistia komfort za všetkých poveternostných podmienok. Projekčný displej (HUD), ktorý premieta informácie o jazde na čelné sklo priamo do vášho zorného poľa, takže môžete stále sledovať dianie na ceste. Vďaka systému monitorovania okolia v uhle 360° sa budete môcť pri parkovaní komplexne pozrieť na okolie vozidla z vtáčej perspektívy. Náladové osvetlenie ponúka niekoľko farieb a vytvára dokonalú atmosféru v kabíne. A to je len zopár prvkov výbavy.

Funkcie aplikácie

S aplikáciou UVO1 môžete na diaľku zistiť, či ste zamkli dvere vozidla alebo kde ste ho zaparkovali. Umožňuje vám tiež skontrolovať nastavenia vozidla, na diaľku ich zmeniť a takto upravené nastavenia aplikovať na vozidlo.
A aplikácia vo vašom smartfóne vás nakoniec po zaparkovaní vozidla môže pešo naviesť do cieľa.

Dva displeje

Ľahko čitateľná a ovládateľná navigácia pripravuje trasy aj funkciu najkratšej cesty a ďalšie dôležité informácie, ktoré sa živo zobrazujú na 10,25" farebnom dotykovom LCD displeji s vysokým rozlíšením bez rámčeka. Taktiež je prepojená so spätnou kamerou, zobrazuje aj dynamické navádzacie línie a je kompatibilná so zariadeniami a aplikáciami2 Android AutoTM a Apple CarPlayTM. Inteligentne navrhnutý 12,3" plne digitálny TFT prístrojový panel poskytuje množstvo neodmysliteľných informácií o vozidle a trase, ktoré možno letmo sledovať na obrazovke s vysokým rozlíšením.

Bezdrôtová nabíjačka smartfónov

Vychutnajte si praktické nabíjanie bez káblov – jednoducho počas jazdy položte kompatibilný smartfón na nabíjaciu podložku v prednej časti stredovej konzoly3. A všetci cestujúci, ktorí majú so sebou nabíjací kábel, môžu používať integrované nabíjacie porty USB v celej kabíne.

Palubné technológie

"Súčasťou palubných technológií sú služby Kia Live Services4,5, online rozpoznávanie hlasu a online navigácia. Informácie o rýchlostných radaroch6, počasí, premávke a ďalšie sa zobrazujú na bezrámovom 10,25"" farebnom dotykovom LCD displeji s vysokým rozlíšením. Pomocou hlasových povelov môžete vyhľadať blízke body záujmu (POI) alebo adresu, prípadne jednoducho poslať textovú správu.
Všetky zabudované služby sú k dispozícii počas 7 rokov."

Špičkový audiosystém Bose® Premium

S 12 reproduktormi, externým zosilňovačom a špičkovou technológiou zažijete tú najlepšiu zábavu v aute. Akýkoľvek stereofónny alebo viackanálový zvukový zdroj môžete premeniť na ohromujúci zážitok s priestorovým zvukom.

Asistent sledujúci jazdné pruhy (LFA)

Systém LFA v spolupráci s inteligentným tempomatom riadi zrýchlenie, brzdenie a riadenie v závislosti od vozidiel vpredu. Jazda v dopravných zápchach je preto jednoduchšia a bezpečnejšia. Systém používa kameru a radarové senzory, vďaka ktorým udržiava bezpečnú vzdialenosť od vozidla vpredu a monitoruje značenie na ceste, aby vaše vozidlo zostalo v strede jazdného pruhu. Systém LFA funguje v rozmedzí od 0 do 180 km/h.

Inteligentný tempomat (SCC) s funkcionalitou Stop & Go

SCC udržuje rýchlosť, ktorú ste určili vy ako vodič. Pritom počíta relatívnu polohu a rýchlosť vozidla vpredu – využíva prednú kameru a radar, aby sa zabezpečila bezpečná vzdialenosť medzi týmito dvoma vozidlami. Systém riadi zrýchlenie a spomalenie, aby vaše Sorento zastavilo v prípade, keď zastaví iné vozidlo pred vami. Keď sa vozidlo vpredu znova rozbehne, vaše Sorento sa rovnako automaticky pohne.

Inteligentný obmedzovač rýchlosti (ISLA)

Ak sa rozhodnete používať systém ISLA, systém bude pomocou kamery sledovať značky obmedzenia rýchlosti popri ceste a zobrazí ich vedľa tachometra a na obrazovke navigácie. Potom sa môžete rozhodnúť, či svoju rýchlosť upravíte podľa rýchlostného obmedzenia na danej ceste alebo ho budete ignorovať.

Systém zobrazenia priestoru v mŕtvom uhle (BVM)

Systém BVM používa bočné kamery, aby sa vylepšila viditeľnosť vozidiel v mŕtvom uhle. Takže keď prejavíte úmysel prejsť vľavo alebo vpravo, na prístrojovom paneli sa zobrazí pohľad na časť cesty v oblasti vášho mŕtveho uhla. Ak zapnete ľavé smerové svetlo, systém zobrazí pohľad dozadu z ľavej strany. Ak zapnete pravé smerové svetlo, zobrazí pohľad z pravej strany.

Systém inteligentného parkovacieho asistenta na diaľku (RSPA)

Systém RSPA8 je praktický parkovací systém, ktorý uľahčuje parkovanie vozidla alebo vystupovanie z vozidla na úzkom parkovacom mieste – dokáže zaparkovať vozidlo alebo vykonávať manévre. Okrem toho možno pomocou inteligentného kľúča ovládať pohyb vozidla na diaľku smerom dopredu a dozadu (keď stojíte mimo vozidla), takže sa bude pohybovať len samotné vozidlo.

Systém na zabránenie kolízie s asistentom pri zatáčaní na križovatke (FCA)

Systém FCA9 vyhodnocuje údaje z kamery aj radaru vo vašom vozidle a analyzuje informácie o iných vozidlách, chodcoch alebo cyklistoch prechádzajúcich cez cestu, aby sa predišlo prípadnej kolízii. Systém FCA zabraňuje aj zrážkam s vozidlami pri zatáčaní vľavo na križovatke. Ak zistí hroziacu kolíziu, na prístrojovom paneli sa zobrazí výstražný signál a vozidlo začne brzdiť s maximálnym účinkom.

Multi kolízny brzdový asistent (MCBA)

Ak sa airbag aktivuje v dôsledku primárneho nárazu, do elektronického stabilizačného systému sa okamžite odošlú informácie na zabrzdenie vozidla. Systém MCBA aktivuje brzdy, aby sa zabránilo následnej kolízii, pripadne aby sa zmiernil jej dopad.

Pohon všetkých kolies

Technológia pohonu všetkých kolies v novom Sorente sa inšpirovala v náročnom teréne. Je navrhnutá tak, aby bolo každodenné jazdenie a každé dobrodružstvo komfortnejšie. Inovatívny, nepretržite aktívny pohon všetkých kolies zabezpečuje skvelú priľnavosť modelu Sorento na nerovných, nespevnených alebo klzkých povrchoch a pomáha zlepšovať bočnú stabilitu v zákrutách.

Motory a prevodovky

Výkon, efektivita a radosť z jazdy: Nová Kia Sorento ponúka najnovší rad dynamických motorov, napríklad 2,2-litrový vznetový motor CRDi s možnosťou výberu pohonu 2WD alebo 4WD. Motor 2,2 CRDi je spárovaný s 8-stupňovou dvojspojkovou prevodovkou „Dual Clutch“, ktorá zaisťuje bleskovo rýchle a neuveriteľne plynulé zmeny prevodových stupňov pre dynamickejší zážitok z jazdy.

Páčky radenia

Prepracované, chrómové páčky radenia pod volantom sú dizajnovo zladené so zvyškom kabíny. Umožňujú bleskovo radiť prevodové stupne bez toho, aby ste museli zložiť ruky z volantu. Rovnako zdokonaľujú dynamiku jazdy, takže bez námahy môžete zvýšiť krútiaci moment a mať vozidlo stále pod kontrolou.

Systém Terrain Mode Select (TMS)

Systém Terrain Mode Select prináša vzrušenie na dosah ruky a umožňuje plynulý prechod medzi jazdnými režimami (Eco, Comfort, Sport, Smart) a režimami do terénu (Snow, Mud, Sand). Ak si zvolíte režim „Snow“ (sneh), systém obmedzí prekĺzavanie kolies na zľadovatených alebo zasnežených cestách, aby sa zabezpečila stabilita. Režim „Mud“ (blato) umožňuje agresívnejší prenos krútiaceho momentu a zároveň obmedzuje zaradenie vyššieho prevodového stupňa, čím pomáha kolesám otáčať sa a zachovať hybnosť v blate. Režim „Sand“ (piesok) zabraňuje zahrabaniu kolies do piesku, pretože na každé koleso prenáša optimálne množstvo krútiaceho momentu.

Otočný ovládač radenia

Otočný ovládač radenia sa nachádza v strede a je ľahko dosiahnuteľný. Využíva technológiu „shift-by-wire“, ktorá umožňuje radenie prevodových stupňov bez námahy. A z bezpečnostného hľadiska je rovnako dôležité, že sa automaticky presunie do polohy „P“ (parkovanie) v prípade, že na to vodič zabudne.

 

https://www.kia.com/sk/brozury/#/

Ponuky

2024 | Sorento
59 480 €

Kia Sorento MY25 2,2 CRDi AWD 8DCT Platinum

  • 6 km
  • Automat (8 st.)
  • Diesel
  • 2,2 CRDi
  • SUV
  • 142 kW (193 hp)

Máte nejaké otázky?